Ebru Dorman Kimdir

Kariyerine 1995 yılında McKinsey’de başlayan Ebru Dorman firmanın İstanbul, Londra, Helsinki ve Varşova ofislerinde çalıştı. Londra’da Goldman Sachs’da yatırım bankacılığı, Morgan Stanley ve Orange Ventures’da girişim sermayesi alanlarında rol aldı.

Dünyanın en büyük telekom şirketlerinden France Telecom’da Başkan Yardımcısı olarak “Dünya Devlerini Yöneten Elli Türk” listesinde yer aldı. Ardından Malezya’nın önde gelen telekom operatörü Maxis’de Başkan Yardımcısı olan Dorman 17 yıllık yurt dışı tecrübesinden sonra 2013 yılında Türkiye’ye dönerek Acıbadem Sağlık Grubunda Genel Müdür Vekili olarak görev yaptı.

Şubat 2015 – Nisan 2020 döneminde MV Holding’te CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi; StartersHub ve Livinsoft Yönetim Kurulu Başkanı; KVK, Paycore ve The LifeCo YK Üyesi; Revo Capital ve Taxim Capital yatırım fonları Danışma Kurulu Üyesi görevlerini yürüttü.

Dorman Capital çatısı altında biyoteknoloji, Endüstri 4.0, dijital teknolojiler ve fintech alanlarında 10 girişime melek yatırım yapmış olan Dorman, Eylül 2020’den bu yana Saran Grubu ve Borusan Lojistik Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

STK’lara aktif destek veren Dorman, Endeavor Derneği, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği, Türkiye Bilişim Vakfı, Çöpüne Sahip Çık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi; Yapay Zeka ve Teknoloji Derneği ve Türkiye’nin Mühendis Kızları Danışma Kurulu Üyesi; YGA (Young Guru Academy) Hayal Ortağı; Darüşşafaka Cemiyeti Üyesi ve Boğaziçi Üniversitesi Mütevelliler Heyeti Üyesidir.

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 1994 yılında birincilikle mezun olan Ebru Dorman TÜBİTAK-NATO bilim bursu ile Kaliforniya Berkeley Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği mastırını, 1999 yılında ise Harvard Business School’da işletme mastırını (MBA) tamamladı.